Forum Flipperowe
nagrywanie romow - Wersja do druku

+- Forum Flipperowe (https://forum.flippery.org.pl)
+-- Dział: Warsztat (https://forum.flippery.org.pl/forumdisplay.php?fid=107)
+--- Dział: Poradniki, pomysły, ciekawostki, renowacje stołów, mody (https://forum.flippery.org.pl/forumdisplay.php?fid=39)
+--- Wątek: nagrywanie romow (/showthread.php?tid=654)



nagrywanie romow - mezik - 21/09/2013

Witam, czy ktoś ma nagrywarke romów i kostki i może mi nagrać romik do flippera?
Mam niemiecka wersje i oczy mnie od tego bolą :/ a bardzo chciałbym miec wersję angielska.
Oczywiście odpłatnie.


- dyleck - 21/09/2013

Kości nowych nie musisz kupować. Stare można skasować i na nie nagrać program. Ja korzystałem z usług Andrzeja z Radomia.


- unitradiorazrk - 03/01/2014

Przy kupnie dodatkowej lub nowej kości eprom warto zastanowić się nad 2x większą pojemnością. Można wtedy wpisać obydwa wsady i przełączać je mechanicznie na nowej linii - taki multilanguage. Przełącznikiem może być zwykły switch mechaniczny oraz rezystor 1/4Watt o wartości dowolnej z zakresu 1k - 10k Ohm.
Można także wstawić jeden obok drugiego i także przełączać je mechanicznie. W tym wypadku najprościej będzie zastosować przełącznik w postaci zworek wpinanych w złącza kołkowe.


- Siwy - 18/03/2014

chcę wrzucić eprom z nowym softem, nie chcę kasować starego, wolałbym kupić i zaprogramować nowy,
na mojej kostce jest oznaczenie 27C040-10
na allegro znalazłem coś takiego: AT29C040A
krótkie pytanie, nada się?
czy to A na końcu to coś ważnego? :-)


- Pinball Wizard - 19/03/2014

Też mogę Ci nagrać ROM'y. Podaj, do jakiej maszyny, to powiem Ci czy nowe kości są osiągalne i po ile.

AT29CXX to jest Flash ROM Atmel'a, a Ty potrzebujesz EPROM 27CXX. 27C040 używane można kupić po kilkanaście zł.


- Siwy - 19/03/2014

dzięki za ofertę ale mieszkasz za daleko :-)
znajomy powiedział mi, że kostki 27Cxxx kasuje się za pomocą uv, niestety on nie ma takiego programatora (przystawki) i sugerował, że zamiennie można zastosować 29Cxxx, które podobno kasuje się elektronicznie i on (na willem-ie) mógłby mi taką kość zaprogramować

podsumowując mam pytanie, czy epromy do flippera można kasować tylko za pomocą uv czy są jakieś zamienniki?


- mezik - 19/03/2014

Mozna je skasowac za pomoca mlotka ale to kasowanie doszczetne Smile


- Pinball Wizard - 19/03/2014

Nie można zamiast 27C040 dać 29C040 ze względu na inne wyprowadzenia. Można dać AT27C040 ale jest to kość jednokrotnie programowalna. Odległość dla przewoźników nie jest dziś problemem.


- mezik - 19/03/2014

W krakowie nagrywaja roma za 5 zl. Kasowanie za darmo. Na wroclawskiej.


- Siwy - 19/03/2014

właśnie to miałem na myśli pisząc, że Wizzard mieszka za daleko :-)
i na tym pewnie zakończę moje kombinacje

a taki EPROM - Allegro by się nadał?


- Pinball Wizard - 19/03/2014

Siwy napisał(a):a taki EPROM - Allegro by się nadał?

Jak najbardziej.

EDIT
Czyżbyś sugerował, że jestem drogi??


- marcinkg - 19/03/2014

wysylka za 8zl w kopercie babelkowej i po problemie Wink


- dioda2000 - 02/02/2018

Stary temat, ale jeżeli komuś się nie chce czekać na kasowanie 27C040 bo trochę to trwa lub nie ma kasowarki to polecam coś takiego https://www.eliptor.pl/p78,pamiec-flash-29f040-z-adapterem-dil32-z-mozliwoscia-emulacji-eprom-a-27c040-27c4001-90ns-40-c-do-85.html , ponieważ w 29F040 trzeba zamienić adres A18 z pin 1 na 31 jak to ma 27C040 oczywiście pamiętając że pin 1 i 31 unieść do góry aby nie miały kontaktu z podstawką a w miejsce pin 31 do podstawki podłączyć A18 czyli pin 1, trochę zakręciłem, jak coś to PinballWizard popraw mnie Smile


- Pinball Wizard - 02/02/2018

dioda2000 napisał(a):... PinballWizard popraw mnie Smile
Ja nie jestem od poprawiania tylko od pomagania. Jeśli piszesz poradę, to dobrze się do tego przygotuj. Zła porada jest gorsza od braku porady.


- dioda2000 - 02/02/2018

Pinball Wizard napisał(a):
dioda2000 napisał(a):... PinballWizard popraw mnie Smile
Ja nie jestem od poprawiania tylko od pomagania. Jeśli piszesz poradę, to dobrze się do tego przygotuj. Zła porada jest gorsza od braku porady.

Racja :mrgreen: porada jest OK więc proszę się nie obawiać.