Forum Flipperowe
Jaki jest Star Trek LE? Pierwsze wrażenia - Wersja do druku

+- Forum Flipperowe (https://forum.flippery.org.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://forum.flippery.org.pl/forumdisplay.php?fid=92)
+--- Dział: Flippery Ogólnie (https://forum.flippery.org.pl/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Wątek: Jaki jest Star Trek LE? Pierwsze wrażenia (/showthread.php?tid=836)

Strony: 1 2 3


Jaki jest Star Trek LE? Pierwsze wrażenia - Squall - 18/01/2014

No to lecimy z kolejnym tematem Smile

Wczoraj przybył do mnie Star Trek LE. Przybył w końcu od polskiego dystrybutora - Jarka z Rzeszowa - flippery.pl

Elegancko zapakowany, na palecie wszystko miód, cud i malina.

Zaczynamy gierkę i efekty świetlne powalają na kolana to co do tej pory widzieliście. Nie widziałem WOZA, ale z tego co ludzie mówią i piszą efekty nawet lepsze.

Odpalamy - fajna muza, super klimat i lecimy - gra szybka masakryczne. W porównaniu to STTNG to tak jakbyscie geparda porównali do żółwia.

Ochy i achy mogą się pojawiać zawsze, a teraz trochę prawdy.

Kolejny raz widać, jak Stern daje dupy w fazie konktrukcji i braku czasu na jakiekolwiek testy.

Wiecie ile razy kula z górnej łapki nie trafiając w lewą szybką rampę leciała w powietrze jak z procy uderzając przy tym o drewniany bok lub szybę? Na 8 gier - miałem tak 3 razy!!!

Air ball - to masakryczny problem tej maszyny, a Stevie Ritchie, który to zaprojektował pieprzy farmazony, że to przez to, że to jego najszyba maszyna jaką stworzył do tej pory.

A jaka jest prawda?

Działał pod presją czasu i nie zdążył poprawić koncepcji, bo gra musiała pojawić się w tym i tym terminie.
Nie przeczytacie o tym na amerykańskim forum, gdzie banda zrobionych w konia klientów pochwali Sterna pod niebiosy dając tej maszynie wysokie noty.

Wiem co jest problemem, - gumki - nie rurki tylko te okrągłe pierdolniki przy wejściach do ramp - postaram się je wymienić i sprawdzić czy to pomoże.

Myśleliście, że Indiana Jones z mocnymi łapkami jest szybki? Zapomnijcie!


Dość narzekania teraz o plusach.

Wczoraj byłem mega zmęczony więc zaraz lecę grać znowu, ale to co zauważyłem. Gra w ciągu co najmniej tak samo jak ACDC, a może nawet bardziej.

Świetne mulltiballe i świetne misje podzielone na 3 etapy, 7 modów w 3 stopniach trudności - każdy kolejny etap to nowe zasady w podobny klimatach z mnożnikami punktów itp. itd.

Oprogramowanie to prawdziwy majstersztyk nie porównywalny z żadnym Williamsem, czy innymi maszynami.

Tutaj grasz sam wybiera - idziesz na łatwiznę, czy ryzykujesz mnożnikami prawdziwą przygodę - gra w ciąga od pierwszej sekundy i nie pozwala Ci odpocząć - wsiąkasz jak gąbka i chcesz więcej i więcej i więcej.

Pytajcie o co chcecie na temat każdego najnowszego Sterna - powiem Wam prawdę o plusach i wadach - obiektywnie Smile

Wracając do nowego dystrybutora - Jarka z flippery.pl - obiecana zniżka była jak najbardziej, a nawet coś extra Smile Profesjonalna obsługa i transport pierwsza klasa. Świetne podejście do klienta! Polecam jak najbardziej!

Wątek będę aktualizował w miarę progresji w grze Smile


- Elektroziom - 18/01/2014

Jak jakość wykonania?

Buda, plastiki, spasowanie materiałów itd...?


- L.U.K - 18/01/2014

Grałeś kiedyś w Trona ? Czy Star Trek jest JESZCZE szybszy ??


- York - 18/01/2014

Daniel napisz jak wygląda kwestia gwarancji.Czy jest jakiś specjalistyczny serwis do nowych maszyn(bo chyba nie przylatują ze Stanów)czy sam możesz coś w nich grzebać?


- Prezes - 18/01/2014

L.U.K napisał(a):Grałeś kiedyś w Trona ? Czy Star Trek jest JESZCZE szybszy ??

Ja grałem i wydaje mi się, że Star T nie jest tak szybki. Jestem przeciwnikiem szybkich maszyn, bo to prowadzi do tego że gra polega na tym, by w ogóle kule odbić, a nie by trafić w coś.


- printimus - 18/01/2014

Najszybsze kasztany są na placu Pigalle Smile


- Squall - 18/01/2014

O gwarancje się teraz nie martwie bo mam pod nosem przedstawiciela Sterna - gwarancja to 1 rok i jak coś to przesyłają części, które samemu sobie wymieniasz - tak miałem w przypadku Kimexa.

Co do maszyny - pozmieniałem ustawienia na słabsze cewki i slingshoty i już gra zaczyna naprawdę fajnie śmigać.

Nad drop targetem nie ma zabezpieczającej pleksi, mam nadzieję, że Stern podeśle - jak coś to dam znać.

Gra na początku mnie wkurzała, podobnie jak ACDC, ale teraz, kiedy już nauczyłem się jak prawidłowo oddawać strzały i jak robić Warp rampę, po prostu śmiga całkiem fajnie.

To jakie można tam robić kombinacje combosów - cudo - lewo, prawo, górna lewa rampa potem kułeczka - w jednej grze zrobiłem 31 combosów - potem fajna jest podnieta.


Byłem dziś u Jarka w jego magazynie - zdjęcia macie na fejsie na flippery.pl zajrzyjcie - wersja Pro też jest fajna, ale różnicę są ogromne.

Stern fajnie rozwiązał sprawę cewek - wybierasz w menu wersje soft i siłe slingshotów zmieniłem z 35 na 8 i fajnie to wygląda.

Niestety jest jedna spora wada - playfield akutalnie to jedno wielkie pole golfowe - mimo, ze jest lakierowany to i tak czy siak widać wgłebienia i to w ogromnych ilosciach.

Co do jakości - z każdym nowym Sternem jest niby lepiej - ale do ideału im wiele, wiele brakuje.

Sterny mam już od kilku lat i powiem tak - rozegrałem w domu tysiące gier. Żaden mnie jeszcze nie zawiódł, plastiki mi niby jeszcze nie pekly, ale kto wie kiedy to nastąpi. Tongue


- Squall - 18/01/2014

L.U.K napisał(a):Grałeś kiedyś w Trona ? Czy Star Trek jest JESZCZE szybszy ??

Tak - Star Trek jest znacznie szybszy niż Tron co najmniej 2 razy Smile


- Sporting - 18/01/2014

York napisał(a):Daniel napisz jak wygląda kwestia gwarancji.Czy jest jakiś specjalistyczny serwis do nowych maszyn(bo chyba nie przylatują ze Stanów)czy sam możesz coś w nich grzebać?

Od kilku dni w firma Czarnik z Rzeszowa ( znana tutaj jako flippery.pl ) jest oficjalnym dystrybutorem firmy Stern Pinball w Polsce. Wszystkie sprzedawane przez nas maszyny są na gwarancji i będziemy zajmować się ich serwisem.

Pozdrawiam
Jarek


- NEX - 19/01/2014

Fajna recenzja "na żywo" - liczę na kontynuację w miarę dalszego poznawania przez Ciebie tej maszyny Smile
Squall napisał(a):Tutaj grasz sam wybiera - idziesz na łatwiznę, czy ryzykujesz mnożnikami prawdziwą przygodę - gra w ciąga od pierwszej sekundy i nie pozwala Ci odpocząć - wsiąkasz jak gąbka i chcesz więcej i więcej i więcej.
Brzmi zachęcająco.. zwłaszcza dla osób lubiących Universum ST Smile
Nie mogę się już doczekać pojawienia się tego flipera w Hula Kuli Smile
Squall napisał(a):wersja Pro też jest fajna, ale różnicę są ogromne.
Właśnie o to miałem zapytać. Masz jakiegoś linka do porównania tych wersji?

W temacie szybkości - ja akurat lubię takie maszyny. Anemiczne flipery drażnią mnie Smile

Co do gwarancji to na terenie EU obowiązują chyba 2 lata Wink


- Prezes - 19/01/2014

Nex, uważasz że są tylko flippery szybkie i anemiczne, nic pośrodku?


- Squall - 19/01/2014

Różnice między Pro, a LE są przede wszystkim wizualne.

Metalowe rampy vs plastikowe, inne zachowanie statku na środku, kickback w wersji LE - w PRO kickbacka nie ma, no i efekty świetlne wbudowane w obudowę - trzeba to widzieć na żywo.

Najlepszy bajer to lasery, które świecą Ci podczas multiballa na Playfield - udają jakby galaktykę - prosty bajer, ale bardzo efektowny Wink

W oprogramowaniu i w grze różnic nie ma - poza kickbackiem. W wersji LE masz zamontowanego też shakera i lepsze głośniki.


- Sporting - 19/01/2014

W wersji LE (Premium) są jeszcze dodatkowe różnice :

- lewy "lock" wybja kulę do górnej rampy a w PRO bila wraca na playfield
- znajdują się dodatkowe komety z plastiku z ledami w środku
- dodatkowy statek kosmiczny w prawej części stołu
- najwieksza rzucająca sie w oczy różnica wielokolorowe ledy - 100% ledy !
w wersji PRO ledy są tylko 5 czy 6 miejscach , reszta żarówki

Podsumowując wielkie wrażenia świetlne jakie daje Star Trek PRO do wersji Premium pomóżcie x 2 Smile

Ps. niestety gdy zamawialem kontener nie było dostępnej wersji Premium , jedynie udało się "wysepić" jedną z ostatnich Limited Edition. Powinny się pojawić w kolejnej dostawie Smile


- NEX - 19/01/2014

Znalazłem szczegółowy opis http://www.sternpinball.com/upload/Games/startrek/Star%20Trek%20Pinball%20Features.pdf


- Berud - 20/01/2014

http://www.youtube.com/watch?v=wYZuLK6ShUk