Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
nowa powieść flipperowa!
#1
Panie i Panowie,
Ukazała się nowa niezwykła powieść:

[Obrazek: sluchaj-piesni-wiatru-flipper-roku-1973-...956089.jpg]

a właściwie ani nowa, bo z 1980 r. ani jedna, bo razem z drugą co widać na okładce. Są to dzieła najsłynniejszego współczesnego pisarza japońskiego Harukiego Murakamiego. Tak więc wydarzenie bez precedensu! Tym bardziej, że oficjalne tłumaczenie na ang. się ukaże dopiero za jakiś czas. Wkrótce więcej, niecierpliwi znajdą sporo w necie zwłaszcza tu: https://www.facebook.com/murakamipl
Pierwsza recenzja: http://kotnakrecacz.blogspot.com/2014/05...czyli.html
po ang. artykuł np. w wikipedii

[Obrazek: 200px-Pinball_english.jpg]

PSF i Printimus Pinball mają swój udział w promocji, ale o tym jeszcze w necie nie znajdziecie Wink
AHA! - od strony flipperowej rzecz konsultował nasz nieoceniony znawca Waldemar Banasik!


PS. to tak a'propos że prezes tylko off topic :-P
Odpowiedz
#2
Smile
Odpowiedz
#3
Z tej recenzji wynika że to dwie książki, słuchaj pieśni wiatru i flipper 1973.
Ciekawe Smile
Odpowiedz
#4
Chętnie przeczytam ,ciekawe czy będzie to taka "opowiastka z kapelusza" czy nawiązywać będzie do rzeczywistych klimatów flipperowych ?
Odpowiedz
#5
Sebastian G napisał(a):Chętnie przeczytam ,ciekawe czy będzie to taka "opowiastka z kapelusza" czy nawiązywać będzie do rzeczywistych klimatów flipperowych ?

to nie jest książka o fliperach, tylko beletrystyka z gatunku tej 'ambitnej' z pewnymi - raczej metaforycznymi - odniesieniami do flipera/fliperów.
Odpowiedz
#6
Tam narrator szuka jakiegoś konkretnego flippera
Odpowiedz
#7
Berud napisał(a):Z tej recenzji wynika że to dwie książki, słuchaj pieśni wiatru i flipper 1973.
Ciekawe Smile

Drogi Berkudzie!

Jedna książka = dwie powieści.

Książkę można przejrzeć w księgarni, a ja ujawnię więcej dzięki wywiadowi z tłumaczką. A na ang. wiki jest napisane dość dokładnie.
także cdn...
Odpowiedz
#8
L.U.K napisał(a):to nie jest książka o fliperach, tylko beletrystyka z gatunku tej 'ambitnej' z pewnymi - raczej metaforycznymi - odniesieniami do flipera/fliperów.
Dokładnie Smile
Dlatego wątek przenoszę do OT
Odpowiedz
#9
Fajnie że wrzucasz takie rzeczy,w empiku bym tego pewnie nie namierzył,czekamy na cd ;-)
Odpowiedz
#10
zawsze do usług Wink!

już dawno to opisywałem np. w miesięczniku "Logo": http://www.logo24.pl/Logo24/56,125390,12...ie,,6.html
zwróćcie uwagę na inną powieść z flipperem w tytule, tyle że nie po polskim tytule
pinball się pojawia jeszcze w paru, ale to II i III liga lub dla młodzieży

a co do Murakamiego, to mam go nawet w oryginale ;-) oraz nieoficjalne tłumaczenie ang. (na potrzeby naukowe)
Odpowiedz
#11
Również chętnie przeczytam. I z tej okazji poszukam jakiegoś flippera z japońskiego filmu do quizu filmowego Smile
Odpowiedz
#12
Grail napisał(a):Również chętnie przeczytam. I z tej okazji poszukam jakiegoś flippera z japońskiego filmu do quizu filmowego Smile

koniecznie x 2 !
Odpowiedz
#13
Ciekawe, trzeba przeczytać!
Odpowiedz
#14
Nigdy specjalnie nie byłem chętny do czytania książek, ale o flipperach to jak najbardziej poczytałbym. Wink
Książka, to nie to samo czytanie co na komputerze/w internecie, więc chętnie poczytam!
Odpowiedz
#15
wisnia napisał(a):Nigdy specjalnie nie byłem chętny do czytania książek...
Nie masz się czym chwalić. :evil:
wisnia napisał(a):Książka, to nie to samo czytanie co na komputerze/w internecie, więc chętnie poczytam!
I chwała Ci za to! :-D
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości