Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PLAZA PARK PINBALL PARTY 24-25.08.2013r
#76
Wydaje mi się, że znowu tego będzie za dużo, tak jak ostatnio na lidze w Bytomiu. Należy brać poprawkę, że będzie dużo więcej osób no i warunki inne niż na lidze. Ludzie będą rozchodzić się po okolicy i w turnieju każdy z każdym trudno będzie wprowadzić dyscyplinę, żeby każdy był cały czas na miejscu na miejscu. A jak zgłosi się 40 osób to do rozegrania będzie 40 rund, raczej niewykonalne w jeden dzień.

Zrobić w sobotę główny turniej na normalnych zasadach (eliminacje, dalej rundy pucharowe w 4 osobowych grupach)a w niedziele dodatkowy. Do tego jeden turniej poboczny.
Część ludzi będzie już w niedzielę wracać do domu i turniej niedzielny powinien zakończyć się dużo wcześniej niż turniej sobotni.
#77
Prezes napisał(a):pierwszego dnia ELITE (każdy z każdym, więcej gier - tyle co uczestników), drugiego wedle znanych starych zasad (czyli jak rok temu czy na MP), a więc pucharowy. Oba turnieje równorzędnie liczone tak na PLF jak i (jeśli się da) WPPR
Przecież wiesz ze się nie da....
Może być tylko jeden turniej główny i ja osobiście chciałbym aby był to turniej z tradycyjnymi zasadami.
Te Elity, Terminatory, Contesty niech zostaną w Bytomiu.

A jeśli już koniecznie chcesz kombinować z zasadami to nie w turnieju głównym tylko w pobocznych
#78
NEX napisał(a):Moim zdaniem (zaznaczam że wypowiadam się za siebie) wole zapłacić te 20 czy nawet 40 PLN więcej ale niech impreza będzie full wypas! Skoro wydaje kilka setek na podróż, zakwaterowanie, żarcie, napoje to... oszczędzanie 20 PLN kosztem głównego celu wyjazdu byłoby IMHO bez sensu.

Dla mnie cena jest sprawą drugorzędną. Jak napisał NEX, cała impreza każdego uczestnika trochę szarpnie po kieszeni, a w takim przypadku 20 PLN nie robi już żadnej różnicy.

Co do zasad, też jestem za normalnymi zasadami. Jak wcześniej pisałem turniej każdy z każdym w tym przypadku wprowadzi olbrzymi chaos i powstaje duży znak zapytania ile będzie taki turniej trwał. Czym więcej turniejów i każdy na innych zasadach, tym uczestnicy są bardziej zdezorientowani o co w tym wszystkim chodzi.

Mam tylko propozycję, aby turniej w sobotę zacząć max o godz 11.
#79
co do wpisowego to rób Marcin tak żebyś nie miał pleców, bo inaczej się jeszcze zniechęcisz do organizacji :-)
co do zasad dostosuję się :->
a, co do godziny rozpoczęcia, to w mojej sytuacji jestem za jak najpóźniejszą :mrgreen:
#80
co myslicie aby wyniki z turnieju sobotniego jak i turniej niedzielny (wiaodmo ze musi sie szybciej zakonczyc) byly liczone do PLF ? czy zostajemy przy tym ze tylko 1 ?


Pierw myslalem o podziale na williams i bally, ale za malo jest bally jest jest sega i pin 2000 i wydaje mi sie fajniejsza zagrac :

2 duze turnieje do ustalenia w jakie dni

PLAZA PARK PINBALL PARTY II (wszystko co sprawne) zasady tradycyjne czyli pierwsze eliminacje, dobieraja sie ludzie jak chce w 4 osobowe grupy i musza zagrac na kazdej maszynie, zobaczymy ile bedzie chetnych i wtedy ustalimy ile maszyn bedzie turniejowych i ile osob przechodzi do kolejnego etapu

PLAZA PARK PINBALL PARTY II ELITE (wszystko co sprawne) zasady kazdy z kazdym, ja jestem za tym aby to bylo w drugi dzien bo juz ludzie sie poznaja troche w pierwszy i nie beda sie szukac az tak mocno, od gory podzial na RUNDY tak jak to bylo w ECHZELL, czyli na rzutniku beda wyswietlane pary kto z kim i na jakiej maszynie, jak to bedzie ogloszone to kazdy ma stac przy flipperze, jak zjawi sie druga osoba zaczynaja gre i najlepiej aby wygrany poszedl do kompa i zglosil ze wygral

Bylem przeciwnikiem systemu ELITE ale jest to ciekawe bo inaczej gra sie w 4 osobowej grupie i liczy sie ze bedzie sie chociaz tym 2 ktory przechodzi a inaczej gra sie 1 na 1.




ja jestem za zwyklym w pierwszy dzien a za elite w niedziele, jezeli bedzie brakowalo czasu to nie musi wyjsc nam kazdy z kazdym, tylko mozemy oglosic ze jeszcze np 5 RUND nie wiecej i konczymy, jak myslicie ? chodzi o to aby byl system w Exelu tak stworzony i tu pytanie do Jarka i Marcina aby nie spotykali sie Ci sami gracze w parze 2 razy i aby kazdy gral za kazdym razem na innej maszynie ? tak chbya bylo wlasnie w ECHZELL zeby powiedzieli ze jeszcze tyle do konca i mozemy zrobic tak aby nikt nie czul sie poszkodowany ze przechodzi 8 najlepszych i oni jeszcze kazdy z kazdym albo starym systemem zeby na pewno wygral ten najlepszy

poboczne:

sega /data east tylko na tych flipperach ktore nie kazdemu 'leza" nie bedzie ich duzo ale postaramy sie jak najwiecej (jak czas pozwoli to na jakis zasadach zagrac go w drugi dzien)

PINBALL 2000 (beda staly osobno w miejscu gdzie beda zapisy itp) kazdy zawodnik moze zagrac do ustalenie ile razy na maszynie i najlepszy wynik, mysle o tym aby ten turneij trwal luzno 2 dni i na koniec podliczyc wyniki i wylonic zwyciezcow
#81
ja pamietam dyskusje na temaat ceny wpisowego za jakis turniej z przed kilku lat, ze 40 to za duzo a 30 to byloby ok i wtedy smiac mi sie chcialo

ale tu widze ze mnie rozumiecie i jeszcze nie przesadzone bo czekam na odzew wiekszej ilosc i osob ale chyba zostane przy wyzszym ...

jezeli pojawi sie wiecej osob niz zakladam i bede mial pare groszy wiecej z wpisowego, to wtedy na nastepny rok zagramy na jeszcze wiekszej ilosci maszyn, w jeszcze lepszym stanie, moze jakiegos flippera taniego ogarniemy na nagrode i bedzie z gory wszystko pewne ze robie bo bedzie motywacja ... tez ta $$$$, tak czy siak wloze to we flippery Smile
#82
dyleck napisał(a):To ja mam tylko postular by Elite było jednak drugiego dnia. To szybko idzie, a ja w niedzielę będę się ewakuował najpóźniej w okolicach 17, tak więc na normalnych zasadach na pewno nie zostanę do końca.

Co do wpisowego, to nie ma dla mnie znaczenia - zapłacę tyle ile będzie ustalone i nie będę się kłócił. Smile

Nasz zamysł był taki, by dać jak najwięcej grania zwłaszcza świeżakom, a i średniakom, ale niech decyduje większość. Kto jest za czym. tzn. kiedy ELITE kiedy TRADYCYJNY ?
#83
Jaro napisał(a):
NEX napisał(a):Moim zdaniem (zaznaczam że wypowiadam się za siebie) wole zapłacić te 20 czy nawet 40 PLN więcej ale niech impreza będzie full wypas! Skoro wydaje kilka setek na podróż, zakwaterowanie, żarcie, napoje to... oszczędzanie 20 PLN kosztem głównego celu wyjazdu byłoby IMHO bez sensu.

Dla mnie cena jest sprawą drugorzędną. Jak napisał NEX, cała impreza każdego uczestnika trochę szarpnie po kieszeni, a w takim przypadku 20 PLN nie robi już żadnej różnicy.

Co do zasad, też jestem za normalnymi zasadami. Jak wcześniej pisałem turniej każdy z każdym w tym przypadku wprowadzi olbrzymi chaos i powstaje duży znak zapytania ile będzie taki turniej trwał. Czym więcej turniejów i każdy na innych zasadach, tym uczestnicy są bardziej zdezorientowani o co w tym wszystkim chodzi.

Mam tylko propozycję, aby turniej w sobotę zacząć max o godz 11.

Jak chcecie, ale uważam, że warto robić dodatkowe turnieje, ostatecznie nie każdy musi w nich grać.
Też jestem za startem o 11:00 i to w oba dni. Z racji tego, że w niedzielę część będzie się zbierać wcześniej może być i 10:00.
#84
NEX napisał(a):
Prezes napisał(a):pierwszego dnia ELITE (każdy z każdym, więcej gier - tyle co uczestników), drugiego wedle znanych starych zasad (czyli jak rok temu czy na MP), a więc pucharowy. Oba turnieje równorzędnie liczone tak na PLF jak i (jeśli się da) WPPR
Przecież wiesz ze się nie da....
Może być tylko jeden turniej główny i ja osobiście chciałbym aby był to turniej z tradycyjnymi zasadami.
Te Elity, Terminatory, Contesty niech zostaną w Bytomiu.

A jeśli już koniecznie chcesz kombinować z zasadami to nie w turnieju głównym tylko w pobocznych

Chcemy zrobić dwa równorzędne + jakieś side. Czemu nie?
#85
marcinkg napisał(a):co myslicie aby wyniki z turnieju sobotniego jak i turniej niedzielny (wiaodmo ze musi sie szybciej zakonczyc) byly liczone do PLF ? czy zostajemy przy tym ze tylko 1?
IMHO jeden turniej powinien być Turniejem Głównym i ten powinien być wliczany do PLF i WPPR z pełna punktacją. Powinien tez być rozegrany w sobotę (ewentualne finały w niedziele rano)
marcinkg napisał(a):Bylem przeciwnikiem systemu ELITE ale jest to ciekawe bo inaczej gra sie w 4 osobowej grupie i liczy sie ze bedzie sie chociaz tym 2 ktory przechodzi a inaczej gra sie 1 na 1.
OK niech będzie taki turniej ale IMHO:
- jako turniej poboczny
- Z GORY ustalona liczba kolejek (a nie "na dana chwilę")
- system każdy z każdym ale do pewnego momentu (pierwsza 8-ka gra już normalnie)
- trzeba zwrócić uwagę na powtarzalność maszyn (w Bytomiu to nie wypaliło i wyszły gnioty takie że ludzie grali w kółko na tych samych 3-4 maszynach)
Prezes napisał(a):Nasz zamysł był taki, by dać jak najwięcej grania zwłaszcza świeżakom, a i średniakom, ale niech decyduje większość. Kto jest za czym. tzn. kiedy ELITE kiedy TRADYCYJNY ?
Przecież przez 2 dni będzie dostępnych prawie 40 maszyn....każdy nagra sie tak że będzie miał dosyć Wink
Prezes napisał(a):uważam, że warto robić dodatkowe turnieje, ostatecznie nie każdy musi w nich grać.
Za dużo nie może być bo wyjdzie taki chaos jak ostatnio w Bytomiu (a tam było tylko kilkanaście osób, co bedzie gdy tu przyjedzie 30-40?????)

Prezes napisał(a):Z racji tego, że w niedzielę część będzie się zbierać wcześniej może być i 10:00.
W nocy z soboty na niedziele nikt nie pójdzie spac o 22.00 więc zbyt wczesny start w niedziele może być nie najlepszym pomysłem. IMHO 11 to najwcześniej Smile

Prezes napisał(a):Chcemy zrobić dwa równorzędne + jakieś side. Czemu nie?
IMHO lepiej 1 główny i jakieś poboczne.
Po pierwsze - do WPPR może być tylko jeden główny
Po drugie - może zapanować chaos i zamiast jednego fajnego turnieju wyjdą 2 mniej fajne
Po trzecie - JAKOŚĆ A NIE ILOŚĆ Smile
#86
Do PLF powinno się kwalifikować jeden turniej. Co jeśli ktoś nie może przyjechać i ma już jeden turniej w plecy?
#87
dyleck napisał(a):Do PLF powinno się kwalifikować jeden turniej. Co jeśli ktoś nie może przyjechać i ma już jeden turniej w plecy?

W obecnej sytuacji czyli gdy 2 najsłabsze turnieje odpadają przykład który podałeś eliminuje taką osobę z całych rozgrywek.

Miedzy innymi z takiego powodu proponowałem aby w Lidze liczyło się 5 najlepszych turniejów dla każdego gracza. Wtedy takie problemy nie istniałyby....
Można byłoby zrobić i 20 turniejów zaliczanych do PLF. Osoby będąca na większej ilości mogłyby wybrać sobie te w których im lepiej poszło a ludzie z mniejszą ilością czasu musieliby lepiej grać na tych w których biorą udział ale do końca mieliby szanse walki o dobre miejsce w tabeli końcowej.
#88
Jeszcze jedna sprawa, przy turnieju każdy z każdym, jeżeli nie rozegramy pełnej rundy (mniejsza ilość kolejek) i jest nieparzysta ilość graczy, to będą kilka osoby, które rozegrają mniejszą ilość spotkań.
I tu przy sumowaniu punktów może pojawić się problem.
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem" - Mark Twain
#89
NEX napisał(a):
dyleck napisał(a):Do PLF powinno się kwalifikować jeden turniej. Co jeśli ktoś nie może przyjechać i ma już jeden turniej w plecy?

W obecnej sytuacji czyli gdy 2 najsłabsze turnieje odpadają przykład który podałeś eliminuje taką osobę z całych rozgrywek.

Miedzy innymi z takiego powodu proponowałem aby w Lidze liczyło się 5 najlepszych turniejów dla każdego gracza. Wtedy takie problemy nie istniałyby....
Można byłoby zrobić i 20 turniejów zaliczanych do PLF. Osoby będąca na większej ilości mogłyby wybrać sobie te w których im lepiej poszło a ludzie z mniejszą ilością czasu musieliby lepiej grać na tych w których biorą udział ale do końca mieliby szanse walki o dobre miejsce w tabeli końcowej.

co racja to racja - pełna zgoda
#90
Jaro napisał(a):Jeszcze jedna sprawa, przy turnieju każdy z każdym, jeżeli nie rozegramy pełnej rundy (mniejsza ilość kolejek) i jest nieparzysta ilość graczy, to będą kilka osoby, które rozegrają mniejszą ilość spotkań.
I tu przy sumowaniu punktów może pojawić się problem.

no to dogrywki będą konieczne chyba
bo jak inaczej ?


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości