Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
WAŻNE! ws MISTRZOSTW POLSKI
#61
alexanderhrabia napisał(a):trudno odnieść się do wszystkich wątków. mnóstwo za, mnóstwo przeciw, dużo krzyku, demokracja szlachecka.

Co do wszystkiego co herbowy napisał do pkt. 2 zgadzam się absolutnie.

Co do pkt. 2 to faktycznie fajnie by było pogodzić 1 on 1 z choć jakimś finałem. To może jednak zrobić finał z udział 2,3 lub 4 graczy na 1-3 maszyn. Tylko to nie może trwać za długo, ja proponuję finał 1 na 1 na 3 maszynach.
#62
printimus napisał(a):Wyniki ankiety wypełnionej przez niektórych nie będą miały sensu...ustalmy zatem minimalną ilość głosujących żeby takie wyniki w ogóle brać pod uwagę. Proponuję 50.

No nie, na pewno nie 50.
#63
jacquesik napisał(a):
printimus napisał(a):jacquesik napisał/a:
Prezes napisał/a:
Świetnie oraz czy eliminacje mogą być wielodniowe i czy 16. najlepszych z ligi nie gra w eliminacjach.


A może konkretniej.
Czy Mistrzostwa Polski 2013 mają się odbyć w Bytomiu w dniu:


A) 26.10.2013 i 09.11.2013 i 23-24.11.2013
4 dni

B) 23-24.11.2013
2 dni


26.10 trzeba zmienić na inny termin


na jaki prosze podaj?

5.10 albo 19.10
#64
Prezes napisał(a):
printimus napisał(a):Wyniki ankiety wypełnionej przez niektórych nie będą miały sensu...ustalmy zatem minimalną ilość głosujących żeby takie wyniki w ogóle brać pod uwagę. Proponuję 50.

No nie, na pewno nie 50 , tylko wiadomo rada starszych/mędrców (ludzi aktywnych w PSF-ie)

Kto się zalicza do tej grupy?
#65
Jeśli o mnie chodzi to popieram wielodniowe eliminacje oraz że najlepszych 16 z ligi nie gra eliminacji do MP Big Grin ale to moje skromne zdanie.
Mezik
#66
printimus napisał(a):
Prezes napisał(a):
printimus napisał(a):Wyniki ankiety wypełnionej przez niektórych nie będą miały sensu...ustalmy zatem minimalną ilość głosujących żeby takie wyniki w ogóle brać pod uwagę. Proponuję 50.

No nie, na pewno nie 50 , tylko wiadomo rada starszych/mędrców (ludzi aktywnych w PSF-ie)

Kto się zalicza do tej grupy?

Jest propozycja żeby to... głosować :-P Sam już nie wiem czy śmiać się czy płakać, ale będzie dobrze ;-)
#67
alexanderhrabia napisał(a):1. ligowa 16tka powinna z automatu przechodzić pierwszą rundę eliminacji, bo:
- to z zasady są raczej ci lepsi. zastanawialiście się dlaczego barcelona nie zaczyna ligi mistrzów od meczy z mistrzem wysp owczych czy irlandii północnej?
- bo coś za tę ligę jednak musi się należeć. pucharek i kubek za te tysiące kilometrów to jednak nie jest spektakularna gratyfikacja.
- oszczędzi to mnóstwo czasu. więcej będą mogli pograć nowicjusze (więcej gier, więcej maszyn). a nie że koleżka jeden z drugim gra kulę pół godziny a debiutant patrzy, podchodzi do stołu, kanał i... znowu pół godziny obczajki.

Alex nie zgadzam sie z taka argumentacją:

alexanderhrabia napisał(a):- to z zasady są raczej ci lepsi.
jakiej zasady ?
Czy Reprezentacja Brazyli ((piłce nożnej) nie gra eliminacji do Mistrzost Świata.?
i z racji tego że jest sklasyfikowana w 16stce najlepszych drużyn świata i
automatycznie gra w Półfinałach tych Mistrzostw.
tak nie jest
Gra te eliminacje i tak.
Czy maratończykowi biegnącemu w w Mistrzostwach Polski skraca sie dystans o 1/4 bo startuje w Golden Lig ,bo z "zasady jest Lepszy"-- chyba NIE!!
sam wynik jego biegu decyduje których zawodników pokona,biegu na równych zasadach z tej samej lini startu.

alexanderhrabia napisał(a):- bo coś za tę ligę jednak musi się należeć. pucharek i kubek za te tysiące kilometrów to jednak nie jest spektakularna gratyfikacja.
Nie zgadzam sie.
A czy w przypadku gdyby pirwszych 16 zawodników z LIgi przejechało nie tysiące ale miliony kilometrów to "spektakularną gratyfikacją " było by dla nich granie w Finale Mistrzostw Polski ?
-a co z zawodnikami którzy nie przejeżdżają tysięcy kilometrów by grajać w lidze.
-a co zawodnikiem który przyjedzie na MP i pokona tysiące kilometrów -bedzie mjał prawo żądąć grania bez eliminacji w turnieju .
Argument pokonanych "kilometrów" i Atrakcyjności nagród wybacz ale mnie nie przekonuje.

"Tu apel do Marcina organizatora Ligi by porozmawiał z uczestnikami ligi czy nagrody za turniej ligowy są dla nich wystarczające.
Może Wieksze Puchary i Dyplomy"

alexanderhrabia napisał(a):- oszczędzi to mnóstwo czasu. więcej będą mogli pograć nowicjusze (więcej gier, więcej maszyn). a nie że koleżka jeden z drugim gra kulę pół godziny a debiutant patrzy, podchodzi do stołu, kanał i... znowu pół godziny obczajki.
-argument czasu ,jego oszczędzania Smile czy w eliminacjach bedą grać sami nowicjusze chyba NIE
-nie wiesz kto bedzie grał i jak długo rozgrywał bille
Czy Sobota czy Niedziela na/przy flipperch.



http://www.pinballowners.com/jacquesik
#68
jacquesik napisał(a):"Tu apel do Marcina organizatora Ligi by porozmawiał z uczestnikami ligi czy nagrody za turniej ligowy są dla nich wystarczające.
Może Wieksze Puchary i Dyplomy"

Otóż od samego początku było powiedziane tak, że nagrodą, którą można uzyskać za odpowiednie wyniki w Lidze jest udział w MP bez eliminacji. I dlatego pewne kwestie (w tym finansowe) zostały temu podporządkowane. Oczywiście, że nagrody mogą być "atrakcyjniejsze" - np. możn kupić flippery na nagrody dla pierwszej dziesiątki np. - za 1m. Medieval Madness, za 2m. Attack from Mars, za 3m. Cactus Canyon. za 4m. Scared Stiff, za 5m. Spiderman Black, za 6m. - Lord of the Ring, za 7m. - Indiana Jones (WMS), za 8m. - Theatre of Magic, za 9m. - Tales of the Arabian Night, za 10m. - White Water

Tylko jest mały problem - wpisowe do Ligi, przy kolejnym założeniu, że bardzo sportowo jest liczyć tylko 5 najlepszych wyników z np. 10 kolejek (czemu w Eliminacjach do MŚ w Brazylii liczą wszystkie???, jak to możliwe, że Legia musi przejść 4ro stopniową eliminację do LM a Barcelona nie?, czemu robią koszyki do losowań grup eliminacyjnych???), musiałoby kosztować jakieś 1.200-1500 Eur/os. (wtedy też olałbym koszty organizacji rozgrywek, które wynoszą ok. 100zł./maszyny/turniej - do tej pory wydałem na to, co zorganizowałem u siebie ponad 7k, a jeszcze korzystam(y) na tym, że mam własny lokal i w miarę tani prąd).

Jeśli są chętni do tak atrakcyjnych nagród - to proszę się zgłaszać. Minimalna ilość uczestników 40 osób. Wszystkie wymienione maszyny to będą naprawdę atrakcyjne nagrody.

Co do "demokratycznego ustalania zasad MP":
Jestem zmęczony przepychankami w osi grający-nie grający w Lidze, gdzie każdy wysuwa argumenty pasujące do własnej sytuacji i miejsca zamieszkania (a kto broni przyjechać do Bytomia? bez maps.google mogę zagwarantować, że odległość z Bytomia do Warszawy (np. dla tych co cały zeszły rok jeździli ze Śląska żeby brać udział w turniejach w Górze Kalwarii czy tzw. Sketch Clubie) jest DOKŁADNIE taka sama, jak z Warszawy do Bytomia). Piszecie jakieś pierdoły, że zagranicznym gościom jest łatwiej dojechać do Warszawy (bo np. z Węgier jest bliżej na Śląsk), że w Warszawie jest lotnisko, itd. Dzięki za info. Na Śląsk można łatwo dotrzeć z 2 (DWÓCH) lotnisk - Katowice-Przyrzowice (KTW) - ok. 15 minut jazdy samochodem z Bytomia, oraz Kraków-Balice (KRK) - ok. 1h. Ba, samoloty z Warszawy też na nich lądują! Możemy zapewnić KAŻDEMU zagranicznemu graczowi odbiór z lotniska KTW i czas potrzebny na takie dotarcie będzie krótszy niż dojazd z Okęcia do CDQ. A nawet z KRK może wyjść ten czas również krótszy.

Żeby zrobić te MP w miarę profesjonalnie to trzeba JUŻ zaczynać. Zostało mniej niż 3 miesiące na:

-przygotowanie odpowiednich stron internetowych,
-przygotowanie projektów graficznych,
-realizację druków, banerów, gadżetów,
-kampanię wszędzie gdzie się da,
-pozyskanie jakichś zewnętrznych funduszy,
-przygotowania zasad w jęz. polskim i ang.
-opracowanie odpowiedniego oprogramowania,
-zaistnienie na IFPA, PinballNews, itd,
-rozpoczęcie zapisów, rejestrację wpłat,
-znalezienie partnerów - catering, noclegi, media, może UM,
-wszelkie inne sprawy, które wynikną w trakcie realizacji powyższych

Proszę aby osoby chętne do działania zgłaszały się do realizacji ww. wraz z podaniem swoich oczekiwań czasowo-finansowych, oczywiście mile widziany wolontariat.

Sytuacja jest taka, że przecież KAŻDY może zorganizować lokal, kilkanaście w miarę fajnych i sprawnych maszyn, serwis, otoczenie socjalne, może nawet nocleg i robić turnieje dopłacając do nich. Wtedy prawem organizatora (z tym jak na razie nikt nie polemizuje) będzie mógł sobie ustalić dowolne zasady grania.

I zapewne chętnie wysłucha argumentów innych, którzy wtedy uaktywnią się w działaniach nakierowanych na jak najbardziej "sportowe" zasady.

BTW - a jak oceniacie Państwo zasady z EPC 2013 - gdzie - o ile dobrze zrozumiałem z ich strony internetowej - może się okazać, że robicie sobie wycieczkę do Sztokholmu, żeby zagrać po 2 razy na 4 maszynach i odpaść w eliminacjach?

BTW2 - EPC2013 jest rozpisane na 3 dni, jest tam sporo dalej niż na Śląsk (tylko Marcin Kisiel ma bliżej), może zaproponujmy organizatorom, żeby zmienili trochę zasady pod tych, co nie chcą zostawać tam na noc?
#69
Sytuacja jest taka, że przecież KAŻDY może zorganizować lokal, kilkanaście w miarę fajnych i sprawnych maszyn, serwis, otoczenie socjalne, może nawet nocleg i robić turnieje dopłacając do nich. Wtedy prawem organizatora (z tym jak na razie nikt nie polemizuje) będzie mógł sobie ustalić dowolne zasady grania.

Pełna zgoda z powyższym - to podstawa.

Jeżeli chodzi o zasady - to moim zdaniem MP powinny być wydarzeniem zupełnie niezależnym od ligi i innych imprez. Wówczas zasady są jednoznaczne i czyste. Ale to tylko moje zdanie.
#70
Organizator jest "Panem sytuacji", (póki nie mamy zasad opisanych w statucie) to On rozdaje karty ,może wysłucha naszych rad ale co postanowi to jego biznes Smile
#71
Sebastian G napisał(a):Organizator jest "Panem sytuacji", (póki nie mamy zasad opisanych w statucie) to On rozdaje karty ,może wysłucha naszych rad ale co postanowi to jego biznes Smile

Święta prawda.

Marcin, wydaje mi się, że dalsza dyskusja nic już nie wnosi do tego tematu.
Podaj do ogólnej wiadomości jak będą rozgrywane mistrzostwa (zasady, terminy, opłaty, nagrody, inne warunki, itp.), bo organizator jest jeden i to on powinien to ustalić.
Jeżeli komuś będzie to odpowiadać to będzie brał udział, jeżeli nie - trudno - każdego nie dogodzisz.
#72
printimus napisał(a):Otóż od samego początku było powiedziane tak, że nagrodą, którą można uzyskać za odpowiednie wyniki w Lidze jest udział w MP bez eliminacji.

Marcin, powiedz mi tylko gdzie to było powiedziane od początku, bo ja sobie przypominam tylko nieoficjalne rozmowy gdzieś w przerwie turnieju, które brzmiały mniej więcej tak: "Może byśmy zrobili awans dla najlepszych z ligi, no ale w sumie nie wiem. Muszę sobie to wszystko przemyśleć i zobaczyć jak to można zrobić". Ale może się mylę i czegoś nie zarejestrowałem. Jeśli tak to sorry.

printimus napisał(a):BTW2 - EPC2013 jest rozpisane na 3 dni, jest tam sporo dalej niż na Śląsk (tylko Marcin Kisiel ma bliżej), może zaproponujmy organizatorom, żeby zmienili trochę zasady pod tych, co nie chcą zostawać tam na noc?

Jest jednak dana pewna elastyczność, bo można sobie wybrać sloty w piątek i/lub sobotę i tym samym ograniczyć sobie ilość noclegów. No i dodatkowo w przypadku odpadnięcia nikt nie postawi "zakazu wjazdu powyżej 7t". Można więc obserwować rozgrywki na bieżąco, można iść sobie pograć na free playu, jeśli przyjechało się w grupie z kimś kto jednak awansował nie trzeba na szybko organizować sobie wycieczek po Sztokholmskich przybytkach by nie stać pod budynkiem przy niskiej temperaturze.

Sebastian G napisał(a):Organizator jest "Panem sytuacji", (póki nie mamy zasad opisanych w statucie) to On rozdaje karty ,może wysłucha naszych rad ale co postanowi to jego biznes Smile

Zgadzam się. Poprosimy w takim razie teraz o pełen komplet informacji i niech każdy sobie decyduje czy chce brać w tym udział czy nie.

printimus napisał(a):-opracowanie odpowiedniego oprogramowania,

Ja mogę się tym chętnie zająć, pod warunkiem że będę brał udział w turnieju. O tym zdecyduję jak pojawią się zasady.
#73
Sebastian G napisał(a):Organizator jest "Panem sytuacji", (póki nie mamy zasad opisanych w statucie) to On rozdaje karty ,może wysłucha naszych rad ale co postanowi to jego biznes Smile

A ja nie zgodzę się z tym.

Jeśli ktoś organizuje sobie własny prywatny turniej to oczywiście może sobie wymyślić dowolne zasady.
Jednak jeśli mówimy o turniejach zaliczanych do PLF a tym bardziej o MP to powinno to być zaaprobowane przez PSF czyli przez nas.

Mnie osobiście przeszkadza jedna rzecz a mianowicie system 1x1 - nie mam ochoty stać przy maszynach 18-20 godzin i brać urlop na poniedziałek albo pójść do pracy od razu po powrocie czyli "z marszu".
System ten jest niedopracowany i nie był testowany na tak dużym turnieju.
#74
NEX napisał(a):Jeśli ktoś organizuje sobie własny prywatny turniej to oczywiście może sobie wymyślić dowolne zasady.
Jednak jeśli mówimy o turniejach zaliczanych do PLF a tym bardziej o MP to powinno to być zaaprobowane przez PSF czyli przez nas.

Tak, tylko że nie posiadamy do tej pory jasno ustalonych zasad, które definiują sposób tej akceptacji. I tylko dlatego nie chcę mi się już na ten temat dyskutować. Mam nadzieję, że przyszły sezon będzie już w takie procedury zaopatrzony i będziemy mogli sprawniej podejmować wspólne decyzje.

NEX napisał(a):Mnie osobiście przeszkadza jedna rzecz a mianowicie system 1x1 - nie mam ochoty stać przy maszynach 18-20 godzin i brać urlop na poniedziałek albo pójść do pracy od razu po powrocie czyli "z marszu".
System ten jest niedopracowany i nie był testowany na tak dużym turnieju.

I z tym też się zgadzam. Ja w takiej sytuacji odpuszczam udział, bo pracuję jako kontraktor i nieobecność w pracy kosztuje mnie zbyt wiele.
#75
dyleck napisał(a):No i dodatkowo w przypadku odpadnięcia nikt nie postawi "zakazu wjazdu powyżej 7t". Można więc obserwować rozgrywki na bieżąco, można iść sobie pograć na free playu, jeśli przyjechało się w grupie z kimś kto jednak awansował nie trzeba na szybko organizować sobie wycieczek po Sztokholmskich przybytkach by nie stać pod budynkiem przy niskiej temperaturze.

Słuszna uwaga.
Pytanie do organizatora: co z osobami które odpadną w sobotnich eliminacjach a będą musiały zostać w Bytomiu do niedzieli - będzie jakaś strefa free play?

I jeszcze jedno pytanko: przewidziane są jakieś turnieje poboczne? Jeśli tak to kiedy i jak będą one rozgrywane?


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości