Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
WAŻNE! ws MISTRZOSTW POLSKI
#91
NEX napisał(a):Pamiętam GPO który rozegrany był w 4 fazach a tylko jedna z nich opierała się o system 1x1 (tyle że bez gniotów opisanych w tym wątku). Najpierw były eliminacje, potem gra w czwórkach a na końcu normalny finał.
Myślę że to jest dobry pomysł.

janekV8 napisał(a):.
A wlasciwie wazniejsza kwestia - fajnie gratyfikowac w ten sposob najlepszych graczy, ale czy 16 z okolo 50 osob to faktycznie "najlepsi"? 16 to mozna by wylonic z 200-300 i to byli by najlepsi.. Jezeli faktycznie ktos ma sie poczuc wyrożniony i doceniony to niech bedzie to np pierwsza trojka lub czworka z rankingu ligi.

Też słuszna uwaga.
#92
Eksperymentować to można na jakiś małych, niewiele znaczących turniejach. Dlatego nawet nie komentuje zasad panujących na tych Terminatorach, Elite czy innych HH-ach.

MP to jednak impreza na której IMHO nie ma miejsca na jakieś wydziwianie - jest sprawdzony system który nie ma większych wad a do tego gwarantuje emocje (półfinał, finał). Poza tym są jeszcze ograniczenia związane z sama lokalizacją (wytrzymałość stropu w drukarni nie pozwala na wpuszczenia tam większej niż 30-40 liczby ludzi)

Reasumując: turniej główny powinien być rozegrany na zasadach tradycyjnych. Nie widzę natomiast przeszkód aby w sobotę czy niedziele były jakieś turnieje podoczne na innych (wybranych przez organizatora) systemach.

btw. szkoda że informacji o słabym stropie w drukarni nie było podczas podejmowania decyzji o wyborze lokalizacji na MP ale mniejsza o to.
#93
NEX napisał(a):btw. szkoda że informacji o słabym stropie w drukarni nie było podczas podejmowania decyzji o wyborze lokalizacji na MP ale mniejsza o to.

A jaka była/jest alternatywa??
#94
Prezes napisał(a):A jaka była/jest alternatywa??

CDQ i moim zdaniem jest nadal.
#95
Prezes napisał(a):A jaka była/jest alternatywa??
Nie chodzi o to czy była alternatywa czy jej nie było. Chodzi o to że tak istotna informacja nie pojawiła się w momencie wyboru lokalizacji. Nikt wtedy nie wiedział że w pomieszczeniu nie może przebywać więcej niż 30-40 osób jednocześnie. Ale jak już napisałem - mniejsza o to - teraz to i tak nie ma znaczenia.
#96
dyleck napisał(a):
Prezes napisał(a):A jaka była/jest alternatywa??

CDQ i moim zdaniem jest nadal.

Taaak? Przecież prawie wszyscy byli przeciw, co mówili i pisali - na forum było tego od groma. Ja jako jedyny mówiłem żeby to jeszcze przemyśleć.
#97
Prezes napisał(a):Taaak? Przecież prawie wszyscy byli przeciw, co mówili i pisali - na forum było tego od groma. Ja jako jedyny mówiłem żeby to jeszcze przemyśleć.

Ja nigdy nie byłem... Oprócz tego idę jeszcze w poniedziałek na rozmowę do CH Targówek i CH Janki w sprawie organizacji Syrenki. Tam jest jeszcze opcja - zobaczymy jakie miejsce będą w stanie zaoferować - tam też może być fajnie.

Z całym szacunkiem - miejsce Marcina jest bardzo fajne ale nie na imprezę dla więcej niż 40 osób. Całe te akcje z dzieleniem ludzi na grupy, wysyłaniem na oglądanie Bytomskiej architektury, zakazami żucia gumy itp. niestety może spowodować że zagraniczni goście poczują się nieco źle i pójdzie w świat fama, że w Polsce MP to porażka. Wyobraźcie sobie taką sytuację - jedziemy grupą na jakieś zagraniczne zawody i dostaje się tylko jedna osoba. Czy naprawdę bylibyście zadowoleni z tego że nie chcą Was wpuścić by zobaczyć jak im idzie, a w zamian wysyłają Was do muzeum? Poproszę zwolenników organizacji w Bytomiu o szczerą odpowiedź tylko na to jedno pytanie. Bo ja byłbym wk**** na tyle, że już więcej bym się tam nie pojawił. Dlatego nawet CDQ jest lepszym miejscem, bo to lokal przeznaczony dla większej ilości osób. Przy okazji bylem tam wczoraj i zapewniam że kible nie są takie złe - mniej więcej o rząd wielkości lepsze niż np. w Dźwirzynie. Aczkolwiek czy jest deska klozetowa nie sprawdzałem. Smile

Większość problemów jakie mamy w tej chwili z osiągnięciem zgodności wynika tak naprawdę z ograniczeń lokalowych u Marcina. Gdyby tylko udało się to ominąć, to nie było by takiego dymu jak jest teraz.

Sorry, miałem się nie udzielać i czekać cierpliwie na ogłoszenie szczegółów ale po prostu nie mogłem się powstrzymać.
#98
dyleck napisał(a):Dlatego nawet CDQ jest lepszym miejscem, bo to lokal przeznaczony dla większej ilości osób.
Z tym nie do końca się zgodzę. Owszem CDQ nadaje się na jakiś lokalny turniej ale na imprezę na którą zapraszamy gości z zagranicy IMHO na pewno NIE. Tam po prostu jest brudno a lokal sprawia wrażenie jakby nie był odnawiany od 50 lat.
#99
Za radą NEXa zrobiłem przegłąd dotychczasowych wpisów dotyczących informacji i uwag do imprez organizowanych w tym roku w Bytomiu. Wyciągi pochodzą z wątków tematycznie związanych z poruszanymi zagadnieniami. Nie czytałem całej zawartości forum, więc może się zdarzyć, że jakimś innym wątku wystąpiły wypowiedzi dotyczące poniższych spraw, o których nie wiedziałem i dalej nie wiem.

Dodam też, że to na turnieju w Bytomiu była rozgrywana zupełnie nie emocjonująca dogrywka na EMie, która zakończyła się 10cio punktową (najmniejszą z możliwych) różnicą na korzyść jednego z graczy. Wówczas większość zgodnie twierdziła, że emocje były większe niż na finale LM. Jest stosowny wpis na Facebooku. (https://www.facebook.com/photo.php?fbid=...=1&theater) - z dnia 25.05

Starałem się cytować w całości aby nie być posądzonym o tendencyjne edytowanie wypowiedzi.

Poniżej zestawienie:

Ograniczenia i uwagi do lokalizacji
2013-05-06, 18:27 - Prezes ogłasza, że będą u mnie turnieje - w tym samym wpisie jest jasna informacja o ograniczeniu ilości osób do 32 w tym organizatorzy

2013-05-24, 14:07 - brak telewizora
[quote="Jaro"]Marcin,

Pytanie z innej beczki.
W sobotę jest finał LM, czy jest szansa zobaczyć ten mecz u Ciebie na miejscu lub czy w pobliżu jest jakiś lokal/pub gdzie będzie można oglądać mecze.

Pozdr
Jarek[/quote]

mecz dało się obejrzeć Smile

2013-05-27, 14:33
[quote="Jaro"]Gratulacje dla organizatora, naprawdę super warunki, świetne maszyny, extra zabawa.
Mam nadzieję, że Marcin zaprosi nas jeszcze nie raz, nie dwa :-) .

PS
Jedna mała uwaga czysto techniczna (a mamy takie zgłaszać), na zewnątrz przydałaby się jakaś ławeczka do siedzenia (i nie mam tu na myśli ławek, stołów i parasoli), wiele osób wychodzi między rundami zaczerpnąć świeżego powietrza i niestety nie było jak usiąść, odpocząć. A przyznam się, że ok. godz. 22 moje nogi miały już chyba tego stania przy maszynach dość.[/quote]

2013-07-28, 22:28
[quote="dyleck"]Oto rzeczy, które należy poprawić:

1. Brak kontroli rozgrywanych kolejek. Przez to pojawił się bardzo duży chaos. Powinno to być zrobione jak w Austrii - wszyscy grają kolejkę i dają wyniki i jak już to zostało spisane to przez głośnik ogłaszamy kolejną kolejkę i tak do końca.
2. Turnieje poboczne powinny być poboczne, a nie główne. Efekt był taki, że pod koniec wszyscy usiedli do T2&3 i Classic i turniej główny na bardzo długo odszedł w odstawkę. Na początku powinno się ogłosić, że turnieje poboczne gramy w wolnych chwilach.
3. Maszyny, które mają usterki nie powinny brać udziału w turnieju, a jeśli już to wyraźnie powinno być powiedziane co w nich nie działa. Nie działający 2 lock w Funhose, koszmarnie słabe łapy i przez to "poziome" ustawienie w Indianie czy niespójne wydawanie tylko jednej kuli w multiballu w Dirty Harry (ta usterka wciąż występuje od pierwszego turnieju!!) powinno od razu eliminować maszyny z dalszej rozgrywki.
4. Kiedy maszyna się zepsuje, to nie ma czekania na jej naprawę, tylko przesiadka na kolejną, a ta zepsuta niech będzie naprawiana w międzyczasie. Często jest tak, że usterka wydaje się błaha a po 15-stu minutach okazuje się, że jednak jest inaczej. Ogłosić zasadę, że jak jest awaria, to następuje rzut monetą i wygrany wybiera nową maszynę z aktualnie dostępnych i jako wybierający zaczyna pierwszy.
5. Zbicie z 3 desek prowizorycznej ławeczki i postawienie jej na zewnątrz bardzo by umiliło życie palącym i chcącym się przewietrzyć, bo po kilku godzinach nogi włażą w dupę.[/quote]

Ławeczki nadal nie ma...

2013-07-04, 13:03
[quote="dyleck"]Marcin, mam jedną uwagę. Czy da się ustawić klimę by wiała bardziej po suficie a nie bezpośrednio w twarz grającego? Przy takiej maszynie nie da się grać i łatwo można się przeziębić.[/quote]

Klima została opanowana - nie było później uwag na ten temat

Wnioski:
Brak jakichkolwiek uwag odnośnie limitu osób, okolicy, miasta, zakazu picia i spożywania poza kuchnią, nikt nie wspomina o wstydzie i wrażeniach negatywnych z pobytu...


Zasady
*Ile kolejek liczyć do ligi

2013-02-06, 23:03
[quote="NEX"][quote="Paweł"]Na pewno będą i inne turki organizowane ale nie chcemy by więcej niż 8 było do rankingu. [/quote]
A może wrócić do pomysłu sprzed roku? Zrobić powiedzmy 10 spotkań w ramach ligi ale do ostatecznego rankingu brać tylko 8. Ktoś kto weźmie udział we wszystkich 10 będzie miał zaliczone do ostatecznej punktacji 8 na których wypadł najlepiej. Ktoś kto weźmie udział w 9 podobnie. Osoby obecne na 8 spotkaniach automatycznie będą miały oczywiście zaliczone te 8.Tym sposobem nieobecność na jednym czy dwóch spotkaniach nie będzie eliminowała z walki o najwyższe lokaty w tabeli końcowej.
Teraz ktoś kto nie może być na jednym czy dwóch turniejach nie ma szans na dobry wynik całym sezonie więc siłą rzeczy odpuszcza a tak miałby motywacje do końca natomiast osoby obecne na wszystkich edycjach byłyby premiowane tym że do tabeli końcowej liczyłyby im się najlepsze wyniki (czyli będą miały luksus tego że... czasem można mieć słabszy dzień)

[quote="Paweł"]Ustalone, że turnieje będą odbywały się w soboty !![/quote]
Obrazek[/quote]
2013-05-06, 22:05
[quote="NEX"][quote="printimus"]Nie eliminuja. Zasady na pewno uwzglednia zeszloroczny postulat zeby 1-2 najgorsze lub opuszczone dni nie mialy wplywu na ranking. Zaleznie ile sie ostatecznie uda zorganizowac turniejow.[/quote]
I to chciałem usłyszeć :mrgreen: SUPER!
Już nie mogę doczekać się listy maszyn Smile Wrzućcie chociaż kilka tytułów na zachętę Wink[/quote]

2013-05-19, 12:22
[quote="dyleck"]Było super.
- Osoba serwisująca maszyny a nie biorąca udziału w turnieju to kapitalna rzecz. Tak samo dziewczyny wpisujące wyniki. Znacznie to wszystko przyspieszyło rozgrywkę.
- Bardzo dobra lokalizacja - czysto, dużo miejsca, klimatyzacja, brak problemów z parkowaniem. Rzutnik gdzie na bieżąco można oglądać status rywalizacji.[/quote]

2013-05-07, 09:47
[quote="Jaro"][quote="printimus"]Nie eliminuja. Zasady na pewno uwzglednia zeszloroczny postulat zeby 1-2 najgorsze lub opuszczone dni nie mialy wplywu na ranking. Zaleznie ile sie ostatecznie uda zorganizowac turniejow.[/quote]

Super, dla mnie pierwszy termin odpada, ale 25.05 raczej będę.

Może przyjąć, że w przypadku rozegrania ligi do 5 zawodów - 1 najgorszy lub opuszczony nie jest uwzględniany.
Jeżeli liga będzie składać się z większej liczy niż 5 zawodów - 2 najgorsze lub opuszczone nie są uwzględniane.[/quote]

2013-06-13, 21:06
[quote="NEX"]
Druga sprawa: nie miało być tak że w przypadku gdy edycji Ligi odbędzie się 6 lub mniej to jednego turnieju nie liczymy a jeśli 7 lub więcej to nie liczymy dwóch?[/quote]

2013-06-23, 22:33
[quote="NEX"][quote]Druga sprawa: nie miało być tak że w przypadku gdy edycji Ligi odbędzie się 6 lub mniej to jednego turnieju nie liczymy a jeśli 7 lub więcej to nie liczymy dwóch?[/quote]
[quote="printimus"]Dałbym 2x tak. [/quote]

To może jakieś oficjalne info że w tym roku: w przypadku gdy edycji Ligi odbędzie się 6 lub mniej to jednego turnieju nie liczymy a jeśli 7 lub więcej to nie liczymy dwóch

IMHO lepiej ustalić to już teraz aby pod koniec nie było jakiś niedopowiedzeń i pretensji.

Przypomnę: osoby które będą na wszystkich imprezach mają spory bonus czyli możliwość wyboru najlepszych występów ze wszystkich zawodów w jakich brali udział. Osoby które nie mogły być na jednym (lub w przypadku gdy edycji będzie 7 i więcej - na dwóch turniach) nie mają tego bonusu ale jeśli dobrze zagrają to nadal mogą liczyć się w tabeli końcowej.[/quote]

Wniosek:
Do ligi liczyć wyniki bez 2 najgorszych kolejek...


*Punktacja ligowa
2013-06-12, 13:35
[quote="Jaro"][quote="printimus"]o zasadachpunktacji ligowej gdzieś już pisałem...[/quote]

Tak był już ten temat na forum:
http://forum.flippery.com.pl/viewtopic.p...ight=#4429

Ale chyba nie zostało to ostatecznie potwierdzone.

[quote="printimus"]Natomiast jeśli chodzi o podkręcanie punktów do zdobycia poprzez organizowanie turniejów z martwymi duszami to wystarczy wprowadzić stałą maksymalną i minimalną ilość punktów do uzyskania w turnieju. Wiemy, że średnio jest 30 graczy. no to mamy:
-zwycięstwo 33
-drugie miejsce 32
-trzecie 31
-czwarte 30
-piąte 26
-szóste 25
...
-trzydzieste i niższe - 1 pkt

i po kłopocie.
jak się akurat trafi mniej graczy niż 30tu to minimalna ilość punktów do zdobycia będzie po prostu większa niż 1 pkt. [/quote]

Jak dla mnie taka punktacja OK.[/quote]

Wniosek:
Taka punktacja jest zaakceptowana

*System gry - grupy progresywne (boldem bezpośrednio instotne)
2013-05-19, 12:22
[quote="dyleck"]Było super.
- Osoba serwisująca maszyny a nie biorąca udziału w turnieju to kapitalna rzecz. Tak samo dziewczyny wpisujące wyniki. Znacznie to wszystko przyspieszyło rozgrywkę.
[...]
- System rozgrywek to według mnie najlepszy że wszystkich jakie do tej pory widziałem - dynamiczna zmiana grup zbieranych na podstawie osiąganych na bieżąco wyników świetnie równoważy grę i każdy musi się cały czas starać by wejść dalej. Nie ma sytuacji, gdzie ktoś dobry na w grupie leszczy i bez mrugnięcia okiem z niej wychodzi i odwrotnie. BRAWO!


Jeśli chodzi o uwagi krytyczne, to:
- Wprowadzonym zmianę automatu na inny w sytuacji awarii maszyny. Pan technik sobie spokojnie zajmie się naprawą a gra nie będzie mieć przestojów.
- Wybór innego lokalu dowożącego jedzenie bo pizza śmiało może konkurować do najgorszej jaką jadłem.
- Może nie piszmy w tabelach pełnych nazw maszyn tylko posługujemy się skrótami - wszyscy doskonale wiedzą o co chodzi, a dziewczyny nie będą miały stresu. :-)
- Może dałoby radę zrobić coś takiego by była mniejsza szansa na powtarzanie się maszyn w eliminacjach? Hubert na pewno się ze mną zgodzi. ;-)
- Drobne bugfixy formularza w excelu by obsługiwał sytuacje wyjątkowe i nie wyświetlał N/D w sytuacji gdy brakuje kilku danych.
- Wyrzućmy Bronco. :-P

Generalnie super się bawiłem i nie mogę się doczekać przyszłego weekendu. Marcin - pełen szacun i wielkie dzięki za możliwość udziału.[/quote]

2013-05-19, 15:54
[quote="York"]Bardzo dziękuję Printimus-owi za organizacje turnieju.Dobry dojazd,przestronny klimatyzowany lokal z możliwością dostawienia jeszcze kilkunastu maszyn.Flipperki czyste zadbane trochę pokazujące swoje fochy(ale to norma).Jedyna moja uwaga to powtarzalność maszyn(na 12 rund miałem 7 razy tą samą)to by trzeba jeszcze dopracować choć przy dynamicznie zmieniających się grupach to będzie ciężkie.Ja jestem za losowaniem maszyn w dalszych etapach a nie wybieraniem ulubionego tytułu.
Gratulacje dla finalistów!
Ogólnie było świetnie!!!
Do zobaczenia w sobotę.[/quote]

2013-05-26, 12:27

[quote="marcinkg"]
SUPER turniej, bylem drugi raz i na pewno nie ostatni, mimo 22 godzin w pociagu i 10 w samochodzie ktore musze odsiedziec zeby sie na nim pojawic na kolejnym nie powinno mnie zabraknac jesli nie bedzie w lipcu lub sierpniu Smile[/quote]

2013-05-26, 12:48
[quote="mezik"]Było na prawdę SUPER! Rywalizacyjka rewelacyjniutka! Waleczka do ostatniusieńkiego punkciczka Big Grin Jak to było w "Misiu" Mariusz z tobą przegrać to jak wygrać Big Grin
Będę się pojawiał tak często jak tylko będę mógł.[/quote]

2013-05-28, 12:50
[quote="Sebastian G"]Super impreza,dziękuję za poświęcony czas i organizację .[/quote]

2013-05-28, 22:41
[quote="NEX"]Pod względem organizacyjnym - PERFEKCYJNIE! Gratulacje Marcin - naprawdę super turniej.

Co do samych zasad to mam kilka uwag.
1. IMHO 10 rund w pierwszej fazie to troszkę za dużo. Turniej skończył się przed 1 w nocy - troszkę za długo....
2. Cały czas nie jestem przekonany do punktacji 10-8-5-1. Za duża kara za zajęcie ostatniego miejsca.
3. Baraże. IMHO nie wszyscy którzy po pierwszej rundzie nie wejdą do ćwierćfinałów powinni mieć szansę dalszej gry. Jeśli dobrze pamiętam pierwsze 2 osoby wchodziły do półfinałów, kolejnych 10 do ćwierćfinałów a pozostałe 8 grały w barażach o jeszcze 2 miejsca w ćwierćfinałach.
Jednym ze sposobów wejścia do ćwierćfinałowej Grupy A (teoretycznie najłatwiejszej) jest osiągnięcie dobrych wyników w 10 meczach (w każdym grając przeciwko 3 innym graczom). Jest tez inny sposób - można odpuścić całą pierwszą rundę czyli wszystkie 10 gier, wystartować w barażach, w których wystarczy wygrać dwa mecze (1 vs 1) i... już Smile
IMHO w przypadku gdy w turnieju bierze udział około 20 osób to w barażach powinny startować tylko osoby które zajęły miejsca 13-16.
Tyle drobnych uwag technicznych.

Jeszcze raz ogromne podziękowania i brawa dla organizatorów. Było naprawdę super![/quote]

2013-05-30, 12:00

[quote="MARIO"]Super turniejek , świetna zabawa , emocje do ostatniego punkcika bonusowego :-P
Extra organizacja ,czekamy z Kubą na jeszcze.Małe mankamenty dla mnie następujące zbyt częste powtarzanie się maszyn w pierwszej rundzie i trochę bezsensowne wybieranie maszyn podwójnych w pozostałych rundach.Zestaw do grania jest spory więc czemu nie pograć na prawie wszystkim co możliwe .Moim zdaniem każdy ma kilka topowych i wygodnych dla siebie maszyn więc fajnie było by ustalić by dany tytuł mógł być wybrany przez gracza tylko raz.A zdarza się że wybieramy maszynę przez kilka rund tę samą.Musimy się szkolić na różnych tytułach bo na turniejach zagranicznych nie ma zmiłuj się, dla mnie top fliper u Marcina to MATA HARI jest EXTRA.
Dzięki za ostatnią postawę FAIR PLAY :-) na Dirty Harry- GRATULACJE DLA ZWYCIĘZCÓW!![/quote]

2013-05-30, 14:13
[quote="York"]Dla mnie punktacja 10-8-5-1 jest też trochę przesadzona zbyt duża przepaść między 1 a 4 miejscem.Wiem że Marcin ma prawo ustalać swoje warunki bo gramy na"jego ziemi" ale może weźmie to pod uwagę...
Po eliminacjach osoby z miejsc 3,4,5,6 są rozstawione i one mają prawo jako pierwsze wybrać maszynę w swoich czwórkach.Następni nie mogą wybrać maszyn już wybranych co rozwiąże problem powtarzalności flipperów.
Uważam że w eliminacjach 8 flippków to max.


Organizatorom znowu należą się brawa!!![/quote]

2013-05-30, 20:33
[quote="NEX"]Dla mnie akurat ta powtarzalność nie była specjalnie uciążliwa. W sumie skoro każdy ma możliwość wyboru maszyny to wydaje się że jest to najbardziej sprawiedliwa opcja z możliwych.

Co do samych maszyn to poza "znanymi i lubianymi" jak Getaway, FishTales i tym podobnym, najwięcej frajdy z gry sprawiły mi starocia czyli Bronco i MataHari.[/quote]

Wnioski:
Wady systemu: powtarzalność maszyn, opcja wyboru maszyny w grach playoff, punktacja 10-8-5-1 jako zbyt ostra

*System Elite (Każdy z każdym)

2013-06-23, 22:12
[quote="Prezes"]
Turniej był EXTRA! Co prawda było tylko 13 osób, ale przynajmniej dzięki temu na maxa pograliśmy (w tym dwie kolejki ELITE) i system został sprawdzony i dograny. Wszystko przebiegło sprawnie, brawo dla Marcina i córki jego Doroty. Co do syna... on już tam wie :evil: = :-P
[quote]

2013-07-29, 10:40
[quote="NEX"]Kilka moich uwag.

1. Pierwszy turniej na którym byłem w Bytomiu był zorganizowany perfekcyjnie. Na ostatnim panował chaos (kolejki mieszały się, turnieje poboczne zaburzały turniej główny...)

2. Upieram sie że dokupowanie gier to zły pomysł. Pod koniec okazało się ze jedna osoba posiada jeszcze wykupionych 6 gier i wszyscy musieli czekać aż dogra te gry a było już dosyć późno...

3. Na turnieju było chyba 25 maszyn a w pierwszej rundzie jeśli dobrze pamiętam miałem 3xRescue, 3x Goofers i 3x Funhouse. Inni tez na to narzekali. Ciebie Marcin cały czas widziałem przy Indianie Wink

4. Kilkukrotnie zgłaszałem że Funhouse jest walnięty i... nic. Do końca brał udział w zawodach.

5. Maszyny powinny być losowane a nie wybierane.

6. Ilość kolejek powinna być znana od początku. Marcin ja znam Cię na tyle, że wiem, iż nie kombinowałbyś z wynikami a ilość rozegranych kolejek wynikała z czasu w jakim się one odbyły ale osoba będąca pierwszy raz na turnieju widząc że przerywasz zawody w momencie gdy Ty zajmujesz pierwsze miejsce a Hubert drugie... mogłaby pomyśleć że "coś tu kurde nie gra bo przy tak minimalnej różnicy w punktacji kolejna kolejka mogłaby całkowicie przetasować czołówkę....".
Początkowo miało być rozegranych 15 lub 30 kolejek (czyli zależnie od czasu jedna lub dwie pełne rundy) a tu nagle turniej przerywa się po 23 kolejce.

7. Ustalmy wreszcie jakieś sztywne zasady. Kiedy dana gra jest ważna a kiedy nie. Na poprzednim turnieju podczas jednej z gier Dirty Harry wybił jedną bile na multiballu i decyzją organizatora cała grę powtórzono na innej maszynie. Podczas ostatniego turnieju na Dirty Harry zdarzyło to się kilka razy, Funhouse w 9 na 10 przypadków nie zaliczał multiballa, Fishtales sam tiltował a mimo to jednak ŻADNEJ gry nie powtórzono (z tego co kojarzę gdy grałem z Hubertem na Fishtales byleś obok i widziałeś sytuację)
Reasumując: ustalmy zasady i trzymajmy się ich.

8. Za dużo na raz. Turniej główny plus jeden poboczny w zupełności wystarczyłyby.

To tyle. Poza tym było super. Na pewno zrobię wszystko aby być na kolejnym turnieju w Bytomiu Smile[/quote]

Wnioski:
Wnioski: wady systemu elite - powtarzalność maszyn

Pytanie:

-Czy na podstawie powyższego można obronić stwierdzenia typu:

"cała masa gniotów". "wszyscy krytykują system", "lokalizacja w Bytomiu przyniesie nam wstyd", "chcemy systemu kolędowego", "chcemy playoffów", "system elite = brak emocji i nuda", itd.?
Szanowni Współpasjonaci Flipperowi

Z dniem dzisiejszym zaprzestaję dalszych działań w kierunku zorganizowania u siebie w Bytomiu imprezy o charakterze Mistrzostw Polski 2013. Nie będę także zajmował się tworzeniem systemu przeprowadzenia tych rozgrywek.

Moja decyzja jest podyktowana istotnymi i licznymi wadami proponowanych przeze mnie rozwiązań (głównie warunków rozgrywania zawodów), które - jak zostało mi przedstawione mogą narazić na szwank opinię naszego kraju i środowiska.

Ponieważ nie mogę spełnić oczekiwań przystających do rangi i splendoru związanego z Mistrzostwami Polski, a pojawiły się osoby takie możliwości zapweniające, naturalne jest, że nie powinienem dalej podtrzymywać swoich propozycji.

Ubolewam, iż moje warunki lokalowe oraz położenie geograficzne nie pozwalają na godne przeprowadzenie międzynarodowych zawodów rangi Mistrzostw Polski.

Mam nadzieję, że ostatecznie wybrana lokalizacja oraz zastosowany system rozgrywek pozwoli na rozegranie MP 2013 w świetnej atmosferze, komfocie graczy, którzy wszyscy będą do samego końca zawodów dopingować walczących o najwyższe laury.

Jeżeli mimo wszystko nadal będą osoby chętne do brania udziału w tych turniejach, które będę u siebie organizował, to dołożę wszelkich starań aby imprezy te dały im jak najwięcej frajdy i satysfakcji.


Z poważaniem

Marcin Krysiński
ja rozumiem, że krytyka (szczególnie internetowa a jeszcze szczególniej ze strony osób, które żadnego turnieju nigdy nie zorganizowały) może być dosyć frustrująca.

zjawisko hejtu internetowego (szczególnie w ostrym, polskim, nie znającym litości wydaniu) może podciąć skrzydła lub zniechęcić do robienia czegokolwiek dla kogokolwiek.

to nawet zrozumiałe, że przy takim natłoku krytyki, często niezbyt konstruktywnej, można mieć dosyć.

a jednak może zbyt stanowczo?

nie łudził się Pan chyba, że w kraju krytykantów wszystko przebiegnie w 100%owo sympatycznej atmosferze? trochę za późno na wycofywanie się rakiem. powzięte zobowiązania warto utrzymać w mocy, a ja ze swojej strony pomogę, w czym się da, jeśli będzie taka potrzeba.

uszy do góry i pozdrowienia!
printimus napisał(a):Szanowni Współpasjonaci Flipperowi

Z dniem dzisiejszym zaprzestaję dalszych działań w kierunku zorganizowania u siebie w Bytomiu imprezy o charakterze Mistrzostw Polski 2013. Nie będę także zajmował się tworzeniem systemu przeprowadzenia tych rozgrywek.

Moja decyzja jest podyktowana istotnymi i licznymi wadami proponowanych przeze mnie rozwiązań (głównie warunków rozgrywania zawodów), które - jak zostało mi przedstawione mogą narazić na szwank opinię naszego kraju i środowiska.

Ponieważ nie mogę spełnić oczekiwań przystających do rangi i splendoru związanego z Mistrzostwami Polski, a pojawiły się osoby takie możliwości zapweniające, naturalne jest, że nie powinienem dalej podtrzymywać swoich propozycji.

Ubolewam, iż moje warunki lokalowe oraz położenie geograficzne nie pozwalają na godne przeprowadzenie międzynarodowych zawodów rangi Mistrzostw Polski.

Mam nadzieję, że ostatecznie wybrana lokalizacja oraz zastosowany system rozgrywek pozwoli na rozegranie MP 2013 w świetnej atmosferze, komfocie graczy, którzy wszyscy będą do samego końca zawodów dopingować walczących o najwyższe laury.

Jeżeli mimo wszystko nadal będą osoby chętne do brania udziału w tych turniejach, które będę u siebie organizował, to dołożę wszelkich starań aby imprezy te dały im jak najwięcej frajdy i satysfakcji.


Z poważaniem

Marcin Krysiński

Marcin, mam nadzieję że działasz pod wpływem chwili-impulsu i jeszcze przemyślisz swoją decyzję. Do tej pory się nie wypowiadałem na temat zasad i reguł turniejowych, bo za mało w nich uczestniczę, ale uważam że jakie zasady nie ustalisz to i tak wszystkim nie dogodzisz, dlatego moim skromnym zdaniem organizator ustala zasady takie jest jego prawo.
Marcin, nie zgadzam się z Twoją decyzją :!: :!: :!:
Wciąż naszą narodową cechą jest narzekanie i krytykowanie, dlatego tak zdeterminowani ludzie jak Ty są potrzebni.
Byłem u Ciebie już dwa razy, grałem też na PH'13 i nie ma z czym porównywać. Warunki w Bytomiu są bardzo komfortowe: wygodnie, dużo miejsca, klima, duży parking, okolica spokojna, z dala od miejskiego hałasu a jednocześnie wszędzie blisko.
Ja bawiłem się u Ciebie świetnie, pomimo, że na początku nie znałem do końca zasad, punktacji, itp. Po prostu przyjechałem, żeby pograć i "wykręcić" jak najlepsze wyniki. Nie przeszkadzało mi to, że maszyny się powtarzały, po prostu dobrze się bawiłem.
mucha napisał(a):organizator ustala zasady takie jest jego prawo.

krotko zwiezle i na temat Smile
Subaru Impreza WRX , Wersja Limitowana " UK 300"

Nr. 244 ,Chargespeed Body + PPP (Prodrive Performance Pack )
Marcin miałem podobne dylematy jak organizowałem turnieję w piwniczce też było pełno krytyki że może soboty może niedziele może za tanio może za drogo może za często itp itd byłem już pewnego dnia po przeczytaniu listy komentarzy tak wku..y że chciałem oznajmić że mam to w d...e nie zorganizuję już nic nie podoba się że człowiek poświęcił swój prywatny kąt, czas i pieniądze to róbcie sobie sami - osoby które najwięcej miały wtedy do powiedzenia chyba nie pojawiły się na żadnym moim turnieju .A kto był zadowolony przyjeżdzał na prawie każde zawody o czym świadczyła stała frekfencja
Więc Marcin wiem co czujesz jestem z tobą i jako zawodnik MP 2013 zakceptował bym każde warunki i zasady jaki narzuci organizator takiej imprezy.Przemyśl jeszcze raz decyzję bo nad swoją też długo myslałem a chyba po 2 lub 3 turniejach miałem te same dylematy co ty ;-) jednak dla większości były to moje dobre decyzje że zorganizowałem ich chyba 7 lub 8 bo wydaje mi się że większość świetnie się u mnie bawiła :lol:
Mario


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości